6, 7 en 8 augustus 2026

 6 t/m 8 augustus 2026 – De Beeldhouwwerkplaats, Den Haag

Ben je toe aan het bewerken van een harde steensoort?
Tijdens deze driedaagse Workshop Beeldhouwen in Hardsteen leer je de technieken om een hardere steensoort te bewerken. Dit onder leiding van Frederique Berghuis en Agnes Esenkbrink.

Waar nodig, om de vorm er goed uit te kunnen halen zullen we je ook leren hoe je een haakse slijper hanteert en met een pneumatische hamer werkt. Ook is het uitproberen met een dremel mogelijk.

Voor wie:
Deze masterclass is bedoeld voor beeldhouwers met enige ervaring in het bewerken van zachtere stenen die de techniek voor de harde steensoort willen ervaren en eventueel onder de knie willen krijgen.

Wat kun je verwachten:

  • Intensieve en persoonlijke begeleiding.

  • Ruimte voor jouw eigen idee en creatieve proces.

  • Gezonde, vegetarische lunches, koffie en thee.

  • Afsluiting met een hapje en drankje met een gezamenlijke bespreking van het werk.

  • Kleine groep (max. 10 deelnemers)

Aanbevolen steensoorten:

  • Marmer, allerlei soorten, hardheid 3-4.

  • Belgisch Hardsteen.

  • Serpentijn (Springstone)

  • Travertin.

  • Hardere Kalksteen.

Let bij het aanschaffen van de steen op de grootte: 20x30 cm maximaal. We bieden als extra service aan om de steen samen met de cursisten uit te zoeken in de Beeldhouwwinkel. Op de zaterdag voor start van de workshop om 15.00u.

📍 Locatie: De Beeldhouwwerkplaats, Oosterbeek 3, Den Haag

🕙 Tijd: 10.00 – 17.00 uur (inloop donderdag vanaf 9.30 uur)

💶 Kosten: € 375,00,- p.p. (excl. steen)